Черeн шоколад срещу умора
Пациентите в изследване установили, че се чувстват по-малко уморени, когато ядат тъмен шоколад с високо съдържание на какао в сравнение с консумацията на кафяв шоколад.
Изследователите намират резултатите за изненадващи, но ги обясняват с ефектите на тъмния шоколад върху секрецията на серотонин (хормон на удоволствието) в мозъка. Хроничната умора е състояние, включващо различни симптоми, но особено е характерна силната мускулна умора след физическо усилие.
Младежи, покрити с шоколад, бягат след специално състезание по борба на първия ден от "Зигет фест" в Унгария.
Датската марка за бельо "Марлис Декърс" избра интересен начин за представяне на паниара на шоколада в Ротердам, Холандия.
"Chocolat d'Amour" (Шоколад на любовта) е наречен панаир на шоколода в Ротердам, Холандия. Скулптурите са неизменна част от него.
Рамадан в Индонезия - шоколадов модел на джамията Ал Харам, изложен в столицата Джакарта. "Сладката" скулптура с размери 2,5 на 5 м е направена от 150 кг шоколад.
На седмицата на модата в Мадрид испанската дизайнерка Кина Фернандез лансира модел в шоколадено кафяво.
По-рано тази година австралийски учени доказаха, че
кафявият шоколад не само не ни избавя от депресия, но може да я усили.
В медицинския център Принц Уелски смятат, че всичко зависи от това кой хапва шоколада и защо.
По време на тестовете те са установили две групи любители - такива, които го консумират за удоволствие, и такива, които се опитват да притъпят депресия.
Медиците са успели да открият, че тези, които консумират шоколада за удоволствие, непременно ще постигнат желания ефект. Но ако шоколадовите блокчета са ядат само за да се прогони депресията, резултатът ще бъде напълно противоположен.
Стресът и депресията ще се развихрят с нова сила, предупреждават австралийските учени.
Традиционно се смята, че съдържащите се в какаовите зърна полифеноли въздействат благоприятно на сърдечно-съдовата система, повишават имунитета, а какаовото масло предпазва зъбите от разрушаване.
Освен това поклонниците на лакомството го ценят и заради репутацията му на антидепресант. Тази теория произлиза от факта, че "шоколадовата" зависимост може да бъде пряко свързана с дефицита на серотонин в организма.
"Трябва да изядете вагон пълен с шоколад, преди да почувствате ефекта, равняващ се на една таблетка антидепресант", възразяват опонентите.
Шоколадче за...добрите шофьори в Швейцария
Полицията в швейцарския кантон Фрибург измисли странен метод за насърчаване на шофьорите да спазват правилата на движение - като им раздава шоколад.
За да им благодари, че карат по правилата, органите на реда организираха ден, наречен "Благодаря" и раздават по 100 г шоколад на примерните.
Полицаите ще правят проверки във всички райони на кантона и обещват, че ще съобщят на компетентните власти за извършените нарушения в рамките на 24 часа.
netinfo